דימונה

הוקמה בספטמבר 1955 כאשר הובאו למקום 23 משפחות של עולים מצפון אפריקה. בסוף שנות החמישים ובתחילת שנות השישים של המאה העשרים הגיעו עולים ממזרח אירופה והשתלבו בעשייה המקומית. הקמת היישוב בלב המדבר לוותה בפסימיות, ויש שקראו ליישוב “דמיונה” או “דמעונה”.

ישנם חילוקי דעות מי הגה את רעיון הקמת העיר דימונה, לדברי שר הפיתוח דב יוסף בשנת 1953 בעת ביקורו במפעלי ים המלח הוא בילה מספר לילות במחנה העובדים, והזיע כל הלילה, הוא חיפש מקום יבש יותר שיוכלו לישון בו העובדים וכך נולד הרעיון להקים עיר בדימונה. אך כמה שנים מאוחר יותר התפרסמה כתבה שטוענת שגולדה מאיר הגתה את רעיון הקמת העיר דימונה

קהילה בדימונה: מרכז צעירים

הפיתוח הקהילתי הפך בשנים האחרונות למשמעותי ביותר בעבודת המרכז, מתוך ההבנה כי מענה הולם בתחום זה תורם לחוסן החברתי של העיר. במחלקה זו נמצאים תחומי תרבות הפנאי, מעורבות חברתית וצמיחה דמוגרפית. תרבות הפנאי- מענה לשעות הפנאי לצעירים ומשפחות צעירות בדמות מופעים, ימי הפנינג סביב מעגל השנה, הרצאות מעניינות וערבי נושא.

מעורבות חברתית- עידוד אקטיביזם ומיזמים התנדבותיים בקהילה לצעירים ולמשפחות צמיחה דמוגרפית- סיוע בקליטת משפחות חדשות בעיר, ליווי רוכשי מחיר למשתכן במהלך השנה מתקיימים שיתופי פעולה עם המתנ”ס, הספרייה העירונית, המרכז לגיל הרך, 

קהילה בדימונה: מרכז צעירים

חיי תרבות הינם המרכיב המרכזי בזהותה של חברה, לכל אדם וכל חברה הזכות לקבל תרבות המאפיין את האוכלוסייה אליה הוא משתייך. התרבות אמורה לכסות את כל האוכלוסיות הקיימות בתחומי עניין שונים, אומנות הצגות, סרטים, מופעים וכדומה. בדימונה קיימות תרבויות שונות כיאה לעיר שקלטה במשך השנים עליות מתרבויות שונות. מעצבי התרבות חייבים להתחשב במורשתו, זהותו, ערכים, סמלים ובאורח החיים של הקהילה. האגף לתרבות בעיריית דימונה פועל לקידום והעשרת העשייה התרבותית בעיר לטובת כלל תושביה. העיר דימונה היא עיר רב תרבותית המאגדת אוכלוסייה מגוונת ותרבויות שונות. חיי התרבות בעיר מגוונים וניתנים ע”י גופי תרבות רבים. כל הפעילויות מונגשת לקהל הרחב. אגף התרבות מיישם את מדיניות הנהלת העיר בראשות ראש העיר מר בני ביטון, הגורסת שהתרבות היא האוכל לנשמהועל כן מוקצים משאבים רבים לטובת התרבות.